Podczas przygotowywania projektów, kierujemy się maksymalną innowacyjnością, która pozwala nam realizować założenia naszej misji, a klientom wspierać ich zdrowie. Odbywa się to dzięki ogromnej wiedzy naukowej i technicznej naszych pracowników oraz współpracy z ośrodkami akademickimi. Na każdym etapie tych prac, zawsze myślimy o finalnej komercjalizacji wyników, dzięki czemu efekty naszych prac rozwojowych są zauważane nawet przez drobnych klientów. W przypadku innowacyjnych produktów wprowadzenie na rynek jest poprzedzone procesem opracowania oraz testowania prototypów. Oceniana jest także dokumentacja zawierająca wyniki badań fizykochemicznych oraz biodostępności. Dokładamy wszelkich starań aby nasze produkty miały jak najlepsze parametry oraz maksymalnie wspierały zdrowie naszych klientów.
Innowacyjne prace badawcze, a w konsekwencji przełomowe osiągnięcia, to przede wszystkim wynik ciężkiej pracy wysoko wykwalifikowanej kadry. Dużą rolę odgrywa także zaplecze badawcze, w którego skład wchodzą najnowocześniejsze urządzenia służące głównie do testowania form o przedłużonym uwalnianiu. Posiadamy m. in. granulatoro - mieszalnik szybkoobrotowy, suszarnię fluidalną i powlekarkę z perforowanym bębnem. To właśnie infrastruktura badawcza w dużej mierze sprawia, że nasi specjaliści mogą tworzyć innowacyjne prototypy, które wspierają zdrowie naszych klientów. Nasza infrastruktura umożliwia także prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych na najwyższym światowym poziomie. Nic więc dziwnego, że nasz Dział Badawczo Rozwojowy, nawiązuje współpracę z ośrodkami przemysłowymi lub naukowymi z całego świata.
W ostatnich latach KOMARKO bardzo zintensyfikowało swój rozwój, poprzez zwiększenie ilości wysoko wykwalifikowanej kadry specjalistów, w tym także z tytułem doktora. W KOMARKO, przy projektach badawczych i rozwojowych, pracują lub ściśle współpracują z nami również partnerzy zagraniczni. Firma nieustannie udoskonala międzynarodowy wymiar kształcenia swojej kadry jak również rozbudowę sieci swoich międzynarodowych relacji. Pracownicy KOMARKO stale podnoszą swoje kompetencje zawodowe, tak w związku z awansami naukowymi, jak i poprzez ciągłe wsparcie metodyczne w zakresie wbudowywania jakości w nasze produkty – Quality by Design – QbD. Dzięki temu projektujemy badania B+R zawsze tak, aby spełniały najbardziej rygorystyczne wymagania rejestracyjne ponieważ eliminacja błędów metodologicznych, przynosi bardzo wymierne efekty redukcji kosztów.
W Dziale Badawczo Rozwojowym prowadzimy badania mające na celu wspieranie ludzkiego zdrowia. W szczególności zależy nam na odkrywaniu nowych surowców pochodzenia naturalnego. Inspiracją do poszukiwania takich naturalnych rozwiązań była nasza polska Sosna zwyczajna. Ekstrakt z tego drzewa zawiera związki polifenolowe, które są polecane jako substancje wspomagające organizm w walce ze stanem zapalnym. Liczne publikacje dowodzą, że polifenole (np. antocyjany, katechiny, epikatechiny lub taniny) mają szerokie spektrum działań ochronnych dla komórek. Po więcej informacji odsyłamy do naszego artykułu naukowego znajdującego się na stronie 73 załączonego egzemplarza czasopisma Herbalism – do ściągnięcia poniżej.
Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.